Lumi Shape

Lumishape

Lumishape  , bölgesel yağlanma sorunları yaşayan hastalarımız için hazırlanan bir cihazdır. Bu cihazın etkisi  trigliserit şeklinde depolanan yağ hücrelerinin oluşturduğu dokuya yani  yağ tabakasına etki ederek estetik bir bir görünüm sağlamaktır.

Lumishape’in kızıl ötesi (IR Lazer) dalgaboylu optik kaynağı sayesinde epidermisi (derinin en üst tabakası) koruyarak cildi 5mm derine kadar (dermis tabakasına kadar) ısıtır. Bi-polar radyofrekans (RF) ise 5-15mm (yağ tabakasına) dek inen bir ısınma sağlar. IR ve RF’in birlikte kullanılması ile sağlanan ısı etkisi her ikisininde tek başına kullanılmasıyla sağlanacak etkiden daha yüksektir. Dokularda yaratılan derin ısınma oksijenin hücrelere geçişini 2 kat arttırır. Özellikle yağ hücrelerinde yükselen oksijen konsantrasyonu hücre metabolizmasını hızlandırır. Sonuç; yağ hücrelerinin hacimlerinde küçülme, sayısında azalma, lenfatik drenajın artmasına bağlı olarak bölgesel incelme ve cilt yüzeyinde pürüzsüzlüktür.

Lumishape Nasıl Çalışır ?

Lumishape cihazı vakum masaj, mekanik masaj, kızıl ötesi optik enerji ve bi-polar radyofrekansı bir arada bulunduran bir sistemdir. Cihazda dört adet başlık bulunmaktadır. Bunlar; göz altı, yüz & boyun, kol & bacak, karın & sırt bölgelerinde uygulama yapmak için tasarlanmıştır.,

Vakum masajı, selülitli bölgede damarların genişlemesi ve kan dolaşımının artmasını sağlar. Ayrıca vakum etkisi ile IR ve RF’in hedeflerine daha yakın olması ve tedavinin etkisinin artması sağlanır.

Mekanik masaj etkisi ile hücre içerisinde birikmiş sıvıların lenf damarlarına yönlendirilmesi kolaylaşır. Bağ dokusu üzerindeki etkisi sayesinde hipodermisteki yağ odacıkları küçülür.

Lumishape oldukça hassas masaj yapan bir cihazdır. Uyguladığı yumuşak masaj sayesinde morluk oluşturmaz. Sert masajlardaki gibi elastik lif hasarına bağlı ciltte sarkmalara neden olmaz. Tam tersine gevşemiş cilt yapısında gerilme görülür.

Lumishape tedavisi sonrasında amacımız hastamızda sıkılaşma beden olarak küçülme ve  selülit görüntüsünde çarpıcı düzelmeler görürüz. Ayrıca bölgesel yağ birikimlerinde azalmaya bağlı vücut şekillendirmede etkili sonuçlar elde edilir.

Lumishape kaç seans olarak uygulanır ?

Yüz, göz ve boyun bölgelerinde haftada bir seans, diğer bölgelerde haftada 2 seans olmak üzere toplam 8 seans uygulanır. Seans süreleri yapılan bölgeye göre belirlenir.

 

 

 

WhatsApp Whatsapp'tan Mesaj Gönderin !