İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon akımla çalışılan bir yöntemdir. Kıl kanallarından gönderilen akım kıl hücresinin yok olmasını sağlar. Kişinin cilt hassasiyetine göre verilen akımın şiddeti ayarlanır.  İnce ve yumuşak iğnelerle kıl köküne girip zayıf akımlı elektrikle köklerin yakılması yöntemidir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır. Seansların sayısı, iğneli epilasyon yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygunluk durumlarına göre değişiklik gösterebilir.

İğneli epilasyon etkili ve güvenli bir yöntemdir. Modern iğneli epilasyon cihazları ve yöntemleri tedavinin etkinliğini arttırmıştır. İğneli epilasyon yönteminde kullanılan iğneli epilasyon cihazlarının çeşitli programları bulunmaktadır. Bu modlar; elektroliz, termoliz, blend ve flash programlarıdır Ayrıca kişiye özel iğne kullanımı ile bulaşıcı hastalıklardan korunma sağlanır.

İğneli epilasyon esnasında hissedilen acı kişinin ağrı duyarlılığına, makine modeline, uygulayan uzmana ve kullanılan yönteme göre değişir. Gerek duyulduğunda epilasyon öncesi anestezik krem kullanılarak hastaların ağrıyı daha az hissetmeleri sağlanmaktadır.

İğneli epilasyon güvenli bir yöntemdir. İğneli epilasyon uygulanmasından sonra kısa süreli ve geçici kızarıklık oluşabilir. Tedaviden sonra önerilecek krem ve ilaçlarla bu yan etkiler kısa sürede kaybolmaktadır.

WhatsApp Whatsapp'tan Mesaj Gönderin !