Dermapen / Mikro İğne Tedavisi

Dermaroller Nedir?

Roller, silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış 200 civarında küçük iğneden oluşan bir cihazdır. Bu yöntemde, cihaz, doktor tarafından problemli alanlar üzerinde gezdirilir, küçük iğneler, ciltte mikrodelikler açar, iğnelerin oluşturduğu bu mikrokanallar cilt tarafından yara gibi algılanır. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkardığı bazı maddeler tetiklenir. Bunun sonucunda uygulama bölgesinde cilt yenilenmesi oluşur. Mikroiğneler, cilde uygulana serum, losyon,vb. ürünlerin derinin alt tabalarına geçişini 200 kat artırır.

Hangi Amaçla Kullanılır?

Mikroiğneleme yöntemi, akne-sivilce izleri gibi çeşitli izlerin giderilmesinde, cilt lekelerinde, yaşlanmış deri ve kırışıklıkların düzeltilmesinde, gözaltı morlukları ve torbalanmasında, derideki gevşeme durumlarında, geniş gözeneklerde, deri çatlaklarının tedavisinde, saç kayıplarında kullanılabilmektedir.

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

2-4 haftalık aralarla en az 4-6 seans yapılır. Diğer tedavilerle de kombine edilebilir.

Kimlere Uygulama Yapılır?

18 yaşın üzerindeki, ciddi sağlık problemi bulunmayan kişilere uygulanabilir. Hamilelik ve emzirme döneminde, ağızdan isotretinoin tedavisi görenlerde, keloid eğilimi olanlarda, aktif enfeksiyon durumlarında uygulanmaz

Yan Etkileri Var mıdır?

Tedavi sonrası 1-2 gün kızarıklık, şişlik görülebilir. genellikle önemli bir yan etki beklenmez. İşlem sonrası cildin normal görünümünü kazanması için geçen süre kısadır.

Sonuç olarak, dermaroller, son yıllarda kozmetik dermatolojide oldukça yaygın olarak kullanılan, neştersiz, ameliyatsız ,popüler bir işlemdir.

WhatsApp Whatsapp'tan Mesaj Gönderin !