Cryo Lipoliz / Soğuk Lipoliz

Cryo lipoliz diğer dokulara zarar vermeden yağ dokusunun dondurularak yağ hücrelerinin kristalize ederek hücre ölümüne uğratılr ve vücuttan atılmasını sağlar Bölgesel yağlanmalarda uygulamanın 2 – 4 ay sonrasında dikkat çekici sonuçlar alınır.

Bölgesel kilo sorunu olan hastalarımız için büyük bir fayda gördüğümüz yöntemimiz Cryo Soğuk Lipoliz cihazımızın temel hedefi; kötü yaşam koşullarının ve hareketsiz yaşam tarzımızın vücudumuzda oluşturduğu bölgesel yağlanmayı sonlandırmaktır. Elbetteki tek sebep yaşam tarzımız değildir.

Institute for Medicine and Public Health tarafından 6300 kişiyle yapılmış bir ankete göre bilgisayar karşısında, otomobil kullanırken ve televizyon karşısında haftanın 56 saatini oturarak geçiriyoruz. Yani günde ortalama 8 saatimiz oturarak geçiyor. Uzun süre oturulduğunda bedenimiz metabolizmayı yavaşlatmaya başlıyor. Bunun sonucu olarak ta bölgesel yağlanma kaçınılmaz oluyor… Tek suçlu tabiiki oturmak değil. Genetik faktörler, dengesiz beslenme, hormonel değişimler gibi başka nedenler de sayılabilir. Soğuk lipoliz liposuction gibi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücrelerinin yapısını bozarak vücudumuzdan atılımı sağlanır.

Bölgesel fazlalıklarından kurtulmak ve selülitlerini gidermek isteyenler için en yeni ve etkili teknoloji ’’Dondurarak Zayıflatma ,Soğuk Lipoliz’’ yöntemi, bugüne kadar ki yöntemlerden daha çok geliştirilmiş ve farklıdır. Yağ hücrelerini dondurarak yok eden kontrollü ve bölgesel bir zayıflatma yöntemidir. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır. Kontrollü ve bölgesel bir incelme sağlar ve yağlı dokuda azalma görülmektedir.

Uygulama sonrası kişi aynı gün normal yaşama dönebilir. Kontrollü soğutma sistemi sadece yağ hücrelerini hedef alıyor ve yok ediyor.. Sistemin en güzel yanı ise yağları eritirken,aynı anda sıkılaşma yapabilmesidir

Bel, karın, kol, bacak, sırt ve basen bölgelerinde kullanılabiliyor. Talep edilen bölgelerde zayıflama, hatları yeniden şekillendirme ve selülit giderme işlemlerinde başarı sağlanıyor.Bu işlemleri yaparken yağları kristalize ederek, yağların doğal yollar ile vücuttan atılmasını sağlıyor.Uygulama sonrasında kişi diyetine dikkat ettiği takdirde alınan sonuç kalıcı olmaktadır

Tek bir seansta, uygulama yapılan bölgedeki yağ oranına göre, %20 ile %40 arasında yağ dokusu ölüyor. Ölen yağ hücrelerinin vücuttan uzaklaştırılması yavaş ve güvenli şekilde gerçekleşir, yağ hücreleri kan ve lenf dolaşımı yardımıyla 2 -4 aya varan bir süreç boyunca devam eder.

Göbek, basen, iç ve ya dış bacak, kol, sırt, sütyen altı, diz üstü gibi kişiyi rahatsız eden ve bölgedeki yağlanmanın fazla olduğu durumlarda ameliyat ile yapılan liposuctiona alternatif olarak uygulanır. Tek seansta %20 ile %40 arasında yağ hücresi kırıldığı için 1 ile 5 seans arasında uygulama gerekebilir. Uygulama aralıkları 3 ay olmalıdır.

Seans sırasında ağrı ya da acı hissedilmez. Uygulama 40 dakika sürmektedir. Bölge vakumlanarak soğutulurken, ciltte herhangi bir reaksiyon oluşmaması için için özel mendiller kullanılır. Soğuk lipoliz uygulaması bittiğinde bölgede;kızarıklık, morarma ciltte soğukluk hissi oluşabilir geçici bir süre uygulama reaksiyonu devam edebilir. Uygulama yapıldığı gün yüksek performanslı sporlar yapılması istenmez. Bölgedeki yağ hücreleri donduğu için her 100 kişiden 1kişi de; uygulama yapılan bölgeye dokunduğunda; ufak yağ bezeleri oluşmuş gibi bir his oluşabilir ancak bu his ve ya bezeler kısa sürede kaybolur.

SIKÇA SORULAN SORULAR *

Kaç Seansta sonuç Alınır ?

1 – 45 Gün içinde sonuçlar alınır. Kişinin proporsiyonuna göre ortalama 1-2 seanslık uygulamadır. Ancak yağ problemi yoğun olan bölgeler için 2 – 3 seans gerekebilir.  2. seans 1- 1,5 ay sonra yapılmaktadır.

Kimlerde Uygulanmaz ?

Hamileler, kanser hastaları, kalp hastaları, regli dönemi ve açık yara üzerine yapılmamalıdır. Dikkat edilmesi gereken durumlarsa işlem sonrası bol su tüketilmeli, ağır spordan kaçınılmalı, hamam ve saunadan da kısa süreliğine uzak durmalıyız. İşlem öncesi ve sonrası aşırı yağlı ve tuzlu besinler tüketilmemeye özen gösterilmelidir.

Nasıl Uygulanır ?

Uygulamaya  vücutta en problemli bölge tespit edilerek başlanır. Tespit edilen bölgenin vücut analizi yapılır, bölgeye özel hazırlanmış epidermisi (derinin dış yüzeyi) koruyan mendillerden konur. Cihazın Cryo vakum-led başlığı bölgeye yerleştirilir, -8 dereceye kadar dondurarak yağ hücre yıkımı gerçekleştirilir. Uygulama esnasında herhangi bir acı duyulmaz . Kişi seans sırasında rahatlıkla dinlenebilir. İşlem sonrasında bölgede kızarıklık soğuğa bağlı hafif karıncalanma oluşabilir, yapılacak radyo frekans işlemi sayesinde bu his de kaybolur. Günlük yaşantımızı kısıtlamadan rutin hayata dönülebilen konforlu bir uygulamadır.

Uygulama Alanları ?

Kadın, Erkek herkese uygulanabilir bir işlemdir.
Uygulama alanları; Karın (alt)-Karın (üst), basen, kollar, kalça, sırt, baldır, bel gibi bölgelerinde uygulanabilmektedir.

WhatsApp Whatsapp'tan Mesaj Gönderin !