Beylikdüzü Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylere kökten ve kalıcı çözüm sunan en önemli uygulama lazer epilasyondur. Lazer epilasyon kalıcı çözümler sunduğu için giderek yaygınlaşan bir güzellik uygulamasıdır. İstenmeyen tüyler kadın veya erkek fark etmez her zaman bir sorun konusu olmuştur.

Lazer epilasyon uygulaması kişiden kişiye değişmektedir. Her kişinin kıl yapısı birbirinden oldukça farklıdır. Bu sebeple epilasyon işlemi seans süresi ve sayısı açısından çok değişkendir. Lazer uygulanacak bölgenin genişliği lazer süresini etkilemektedir. Seans sayısı ise kıl yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak yüz bölgesinde 10-12 seans ortalaması bulunurken, diğer bölgelerde 6-8 seans arasında bir uygulama gerekmektedir. Bazı kimselerde seans sayısı değişmektedir. Lazer epilasyon koyu renkli kıllarda daha etkilidir. Açık renkli kıllarda ise lazer epilasyondan olumlu sonuçlar almak zorlaşmaktadır. Lazer epilasyon uygulanırken kılların makine veya jiletle alınması gerekmektedir. Kıl foliküllerine ışınların ulaşması için bu işlem mutlaka yapılmalıdır. Ayrıca ağda gibi uygulamalar kılları kökten alacağı için kesinlikle yapılmamalıdır. Her kıl yapısı farklı olduğu için kıllara uygun lazer cihazının kullanılması gerekir. Aksi takdirde beklenen sonuç alınamaz. Lazer epilasyon her mevsim uygulanabilir bir yöntemdir. Fakat yaz aylarında güneş ışıklarından korunmak gerekmektedir. Bunun için koruyucu kremleri alınabilir. Epilasyon yaptırıldıktan birkaç gün sonra kıllar kendiliğinden dökülür. Bir sonraki seansa kadar kılların tekrar çıkması beklenir. Bu şekilde epilasyon kıllar bitinceye kadar belirli aralıklarla devam ettirilmektedir.

Lazer epilasyon mutlaka konuda uzman kliniklerde ve dermatolog kontrolünde yapılmalıdır. Hijyen açısından da bu konuda titiz davranan yerlerde yaptırmak en uygun olanıdır. Lazer epilasyon beyaz kıllara sahip kişilere, hamile kadınlara, sedef gibi deri hastalığı olan kimselere, kalp pili olanlara, sara hastalarına ve sivilce için ağızdan ilaç alan kimselere yapılamamaktadır.

WhatsApp chat Whatsapp'tan Mesaj Gönderin !