Avcılar Lazer Epilasyon

Kadın veya erkek fark etmeksizin istenmeyen tüyler büyük sorun olmaktadır. İstenmeyen tüylerin alınması için eskiden beri birçok yöntem uygulanmıştır. Fakat bu yöntemlerin hiçbiri istenmeyen tüylere kökten çözüm üretememiştir. Geçmişteki bütün yöntemlerin istenmeyen tüylere sadece geçici çözüm sunmuştur. Günümüzde ise ilerlemiş teknoloji sayesinde istenmeyen tüylere çözüm kökten çözüm üreten lazer epilasyon cihazları geliştirilmiştir.

Lazer epilasyon ile istenmeyen tüyler belirli seanslarla sona erdirilmektedir. Lazer epilasyon yapılmadan önce uygulama yapılacak alan makine veya jilet ile temizlenmektedir. Lazer enerjisinin kıl köküne ulaşabilmesi için temizleme mutlaka yapılmaktadır. Lazer epilasyon sırasında kıl folikülleri etkisiz hale getirilerek kılların bitmesi sağlanır. Epilasyon süresi alanın büyüklüğüne göre dakikalardan saatlere kadar uzamaktadır.  Tüyler epilasyon yapıldıktan birkaç gün sonra kendiliğinden dökülmektedir. Geleneksel yöntemlere göre daha kısa süreli uygulamayla uzun vadeli çözüm sunan lazer epilasyon daha avantajlıdır. Böylece sürekli olarak kılların alınması gibi bir durum olmamaktadır. Böylece zamandan oldukça tasarruf sağlanmaktadır. Bu şekilde kıllarlından kurtulan insanlarda büyük rahatlama meydana gelmektedir. Lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Öncelikle bu işin uzman ellerde yapılması gerekmektedir. Ayrıca her kıl yapısı ve rengi itibarıyla birbirinden oldukça farklıdır. Bu nedenle her kıl için uygulanan lazer epilasyon cihazları birbirinden farklıdır. Lazer epilasyonun bir dermatoloji uzmanı kontrolünde yaptırılması en uygun olanıdır. Lazer epilasyon her mevsim uygulanabilir. Fakat yaz aylarında güneş ışınlarından dolayı dikkat edilmelidir. Bunun için koruyucu kremler kullanmak faydalıdır.

Lazer epilasyon her bölgede farklı seans sayılarıyla uygulanmaktadır. Diğer bölgelerde 6-8 seans arasında uygulama yeterli olabilirken yüz bölgesinde 10-12 seans yeterli olabilmektedir. Her insanın kıl yapısı farklı olduğu için bu seans sayısı değişebilmektedir. Koyu renkli tüylerde başarı oranı açık renkli tüylere göre oldukça fazladır.

WhatsApp chat Whatsapp'tan Mesaj Gönderin !